bankowalność i jakość modułów aleo potwierdzone
26.10.16

Bloomberg New Energy Finance nazwał aleo solar producentem modułów Tier 1. „Jesteśmy przekonani, że umieszczenie naszej firmy na tej liście, łącznie z naszymi ciągłymi staraniami w dziedzinie jakości, umożliwi dalsze uproszczenie procesów finansowania dla naszych klientów.“ mówi William Chen, CEO aleo solar GmbH.

Już w porzednim roku potencjał przyniesienia dużych zysków przez moduły aleo został potwierdzony przez badanie SgurrEnergy: Szczegułowa inspekcja wykazała, że wysokie zautomatyzowanie produkcji aleo solar w połączeniu z centralnymi procesami jest czołowe w branży. Badania dowiodły, że aleo solar wyprzedza innych producentów pod względem tabowania i stringowania wysokiej jakości ogniw fotowoltaicznych oraz szczegułowości inspekcji na procesie produkcji; warunki gwarancji również przewyższają standardy branży. Według inżynierów firmy SgurrEnergy specjalizujących się w energii odnawialnej, aleo solar spełnia wszystkie ważne standard branży a rozwiązania procesów produkcji są przedstawiane jako przykład najlepszej praktyki w branży fotowoltaicznej.

Produkcja modułów aleo solar GmbH została sprawdzona w ramach projektu Unii Europejskiej osiągając najwyższe wyniki. Projekt Unii Europejskiej pod nazwą CLEAR (Consumer Learn Engage Adopt Renewable energy home solutions) skupia się na indywidualnych etapach produkcji, procedurach kontroli przed produkcją i na procesach kontroli jakości po produkcji. Jako część projektu CLEAR niemiecka organizacja konsumencka Stiftung Warentest, wraz z sześcioma partnerskimi organizacjami dokonała inspekcji lokalizacji produkcji czołowych producentów modułów. Niezależni eksperci branży fotowoltaicznej zwiedzili fabryki 17 firm i przeprowadzili kontrole indywidualnych etapów produkcji. aleo solar było w gronie wyróżnionych najwyższymi notami przyznanymi przez Stiftung Warentest zarówno za produkcję modułów, jak również za kontrolę jakości.

aleo solar
aleo solar GmbH produkuje w Prenzlau wysokiej jakości moduły (Brandenburgia) i oferuje na całym świecie systemy fotowoltaiczne. Zatrudnia około 330 pracowników i cieszy się wieloletnim know-how w produkcji modułowej. Od 2014 r. Aleo solar należy do dużego producenta SAS (Sino American Silicon Products Inc.) z siedzibą w Hsinchu na Tajwanie. Tym sposobem aleo solar jest częścią silnego producenta elementów słonecznych, począwszy od projektowania praz produkcji wiewek, wafli krzemowych oraz komórek o wysokiej wydajności aż do wysyłki gotowych modułów solarnych tworząc całościowy łańcuch tworzenia wartości w fotowoltaice.

SAS
Założone w roku 1981 SAS (Sino-American Silicon Products Inc.) jest największym dostawcą wafli rozmiarów 3“ ~ 12“ w kraju, posiadając kompletne linie produkcyjne. Główne produkty to półprzedowniki, płytki fotowoltaiczne i szafirowe, które zastosowanie obejmuje branżę solarną, fotowoltaiczną oraz inne zastosowania domowe. Dzięki zaangażowaniu kadry zażądzającej i wszystkich pracowników, osiągi firmy zawsze biją rekordy. Czy to odnośnie technologii i informacji, opracowowywania nowych produktów w kooperacji lub jakości obsługi sprzedaży/serwisu, SAS zawsze dostaje najlepsze noty od klientów krajowych i zagranicznych i zostało nagrodzone tytułem najlepszego sprzedawcy roku. W roku 2011, SAS zajeło czwarte miejsce w rankingu INFO TECH TOP 100 magazynu Business Next Magazine Taiwan.

hallo
William Chen – Managing Director (CEO)
Download jpg (460 KB)
hallo
Produkcja w Prenzlau
Download jpg (2 MB)
hallo
Produkcja w Prenzlau
Download jpg (3 MB)
hallo
aleo solar Moduł S19
Download png (749 KB)