aleo solar prezentuje nowe jeszcze wydajniejsze moduły PV na targach Intersolar Europe
17.05.17

Prenzlau, 17.05.2017 r – Na targach Inersolar Europe 2017 w Monachium, aleo solar zaprezentuje nowe rozwiązanie dla jeszcze większych uzysków energii. Zoptymalizowana technologia została wykorzystana w produkcji nowej linii modułów X-line, jak również ulepszonych modułów szkło-szkło stworzonych do integracji w budynkach, Elegante2. Zwieńczeniem całego projektu będzie prezentacja nowego modułu 300 W Poly PERC.

 

Nowa seria X-line reprezentuje zoptymalizowane moduły wysoko wydajne aleo z sześćdziesięcioma dwustronnymi ogniwami PERC CELCO i węższą ramą. Czarna, zwężona rama oferuje korzyści w logistyce i transporcie oraz wygląda dużo bardziej elegancko na dachach bez wpływania na nośność modułu w porównaniu do wcześniejszej 50 mm ramy. Dzięki zastasowaniu dwustronnych ogniw, właściciel systemu fotowoltaicznego z modułami aleo X-line będzie czerpać korzyści z wyższych uzysków energii w przyszłości, ponieważ może dzięki nim otrzymać wyższą wydajność produkcji energii per Watt. Moduły te, o nazwie X59 i X79, będą dostępne późnym latem 2017 r.

 

grupy SAS na rynku technologii PERC jest wprowadzenie pierwszego polikrystalicznego modułu 60-ogniwowego o mocy 300W. Ten produkt jest stworzony dla dużych projektów i będzie dostępny na rynku od jesieni 2017 r.

 

“aleo było jedną z pierwszych firm zaangażowanych w produkty wysoko wydajne. Podczas gdy w branży średnie moce były na poziomie 250-260W, aleo już produkowało maosowo moduły 290W mono, a dziś dostarcza moduły 315 watt. Nie ważne czy to poli lub mono, aleo dąży do utrzymania pozycji lidera technologii nie zapominając o dostępnej cenie. W ślad za technologią CELCO (opartą na PERC), aleo rozwija moduły PERC poli, które osiągają poziom 300W. Zaawansowana technologia, możliwość wprowadzenia do masowej produkcji, dokładna kontrola jakości i moduły fotowoltaiczne wyłącznie ze znakiem Made in Germany są przepisem na sukces aleo solar. Udana synergia działań połączona z wieloma latami wysiłków stanowi klucz do naszego sukcesu.” – twierdzi William Chen, Prezes aleo solar GmbH.

 

Przezroczyste elementy optyczne monokrystalicznego modułu szkło-szkło Elegante z certyfikacją budowlaną (niemieckie abZ) od Deutsches Institut für Bautechnik (DIBt, urząd federalny nadzorujący zgodność projektów technicznych z prawem publicznym) stają się integralną częścią budynków. Moduły szkło-szkło mogą być architektonicznie wkomponowywane w szklane dachy, okna i fasady. Na targach Intersolar Europe w Monachium (od 31. maja do 2. czerwca) aleo solar przedstawi przykład w jaki sposób moduł Elegante i jego dwustronna udoskonalona wersja Elegante2 może być wkomponowana w karport produkcji firmy Schmidt & Thürmer bez żadnych dostrzegalnych kabli i gniazdek.

 

aleo solar
aleo solar GmbH produkuje w Prenzlau wysokiej jakości moduły (Brandenburgia) i oferuje na całym świecie systemy fotowoltaiczne. Zatrudnia około 300 pracowników i cieszy się wieloletnim know-how w produkcji modułowej. Od 2014 r. Aleo solar należy do dużego producenta SAS (Sino American Silicon Products Inc.) z siedzibą w Hsinchu na Tajwanie. Tym sposobem aleo solar jest częścią silnego producenta elementów słonecznych, począwszy od projektowania praz produkcji wiewek, wafli krzemowych oraz komórek o wysokiej wydajności aż do wysyłki gotowych modułów solarnych tworząc całościowy łańcuch tworzenia wartości w fotowoltaice.

 

SAS
Założone w roku 1981 SAS (Sino-American Silicon Products Inc.) jest największym dostawcą wafli rozmiarów 3“ ~ 12“ w kraju, posiadając kompletne linie produkcyjne. Główne produkty to półprzedowniki, płytki fotowoltaiczne i szafirowe, które zastosowanie obejmuje branżę solarną, fotowoltaiczną oraz inne zastosowania domowe. Dzięki zaangażowaniu kadry zażądzającej i wszystkich pracowników, osiągi firmy zawsze biją rekordy. Czy to odnośnie technologii i informacji, opracowowywania nowych produktów w kooperacji lub jakości obsługi sprzedaży/serwisu, SAS zawsze dostaje najlepsze noty od klientów krajowych i zagranicznych i zostało nagrodzone tytułem najlepszego sprzedawcy roku. W roku 2011, SAS zajeło czwarte miejsce w rankingu INFO TECH TOP 100 magazynu Business Next Magazine Taiwan.

hallo
William Chen – Managing Director (CEO)
Download jpg (460 KB)
hallo
Produkcja w Prenzlau
Download jpg (2 MB)
hallo
Produkcja w Prenzlau
Download jpg (3 MB)