aleo solar prezentuje nowy moduł szyba-szyba na wystawie Intersolar / nowa gwarancja na produkt aż do 25 lat
10.06.16

Na wystawie Intersolar Europe 2016 producent aleo solar zaprezentuje nowe rozwiązania fotowoltaiczne umożliwiające integrację z budynkami, nowy pakiet gwarancyjny oraz wysoko wydajny moduł o mocy 310 watt i pięcio-busbarowych ogniwach. Moduły szyba-szyba, które mogą być instalowane z architektonicznie estetycznym efektem w szklanych dachach, oknach oraz elewacjach zostaną zaprezentowane po raz pierwszy. W wydaniu czarnym lub przezroczystym monokrystaliczny moduł szyba-szyba Elegante staje się integralną częścią budynku. Bardzo wytrzymały moduł Solido sprawdza się w najbardziej wymagających warunkach.

Na wystawie Intersolar Europe w Monachium (22-24 czerwiec), aleo solar przedstawi moduł Elegante w formacie kwadratowym i prostokątnym na carporty. Szyba bezpieczeństwa na przedniej i tylnej stronie modułu ma grubość czterech milimetrów, grubość całkowita jest mniejsza niż 1 centymetr. Dopuszczenie techniczne (abZ) przez instytut Deutsches Institut für Bautechnik (DIBt) jest przewidywane w najbliższym czasie.

Kolejną innowacją jest moduł szyba-szyba Solido, który został stworzony dla zastosowania w ekstremalnie wymagających warunkach środowiskowych i sprawdza się poprzeż swoją żywotność na wybrzeżach z zasolonym powietrzem, w klimacie pustynnym lub w miejscach o wysokiej wilgotności. Na instalacjach w RPA, moduł przezroczysty sprawdził się jako idealny do zastosowania w szklarniach. aleo Solar oferuje Solido z 60 ogniwami monokrystalicznymi o mocy od 270 do 285 watt.
Zastosowanie modułu Elegante w carporcie zostanie zademonstrowane przez aleo solar na Intersolar jako rozwiązanie kompleksowe, zabezpieczające jakość: System montażowy jest dostarczany przez Arausol, a rozwiązanie magazynowania energii przez oddział koncernu Daimler – German Accumotive jest dostępny opcjonalnie, podobnie jak falownik offgridowy SMA. Wszystkie komponenty systemu reprezentują w pełni rozwiniętą i sprawdzoną technologię made in Germany. Zaprojektowany również z myślą o domowym zużyciu energii słonecznej, laminat aleo został połączony z mikrofalownikiem oraz systemem montażowym. 300-wattowy pakiet gotowy do podłączenia, dostępny w wersji czarnej i srebrnej, jest idealny do zastosowania w instalacjach nano (np. na balkonach), mniejszych niż mikroinstalacje.
Z niemiecką punktualnością przed wystawą Intersolar, aleo solar wytycza nowe standardy gwarancji na produkt: Na wszystkie moduły wysoko wydajne z mocą od 290 watt, producent oferuje opcjonalne przedłużenie gwarancji na produkt do 25 lat. „Z tą długoterminową gwarancją, jesteśmy liderem w branży modułów szyba/backsheet. Możemy oferować taką opcję, ponieważ znamy nasze moduły i ich komponenty, po części dzięki wymagającym badaniom i mamy do nich absolutne zaufanie.“ mówi William Chen, dyrektor zarządzający aleo solar GmbH. „Jednocześnie gwarantujemy 98% mocy znamionowej w pierwszych dwóch latach na nasze moduły wysoko wydajne i jesteśmy jedynym producentem, który oferuje taką gwarancję.“ Nawet na standardowe moduły o mocy poniżej 290 watt, gwarancja na produkt została wydłużona już od początku czerwca z 10 do 12 lat. Na moduły szyba-szyba aleo solar GmbH udziela 15-letnią gwarancję na produkt i 30-letnią gwarancję na uzysk energii.
Aleo solar ustanowiło nowy rekord w kategorii wysoko wydajnych modułów monokrystalicznych – panel S19 o mocy 310 watt, pięciobusbarowych ogniwach i konektorach LHS osiągnął wydajność 18,9%. Panel S79 w czarnym wydaniu, można zamówić do 305 watt.

aleo solar
aleo solar GmbH produkuje w Prenzlau wysokiej jakości moduły (Brandenburgia) i oferuje na całym świecie systemy fotowoltaiczne. Zatrudnia około 330 pracowników, produkuje od 2001 r. i cieszy się wieloletnim know-how w produkcji modułów . Od 2014 r. Aleo solar należy do dużego producenta wafli SAS (Sino American Silicon Products Inc.) z siedzibą główną w Hsinchu na Tajwanie. Firma aleo jest częscią producenta, który reprezentuje cały łańcuch produkcyjny od  opracowania i produkcji wlewek, wafli i ogniw do dostawy gotowego moduła solarnego.